O MOJEJ FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Reportaż ślubny to twórczo ukazana przez fotografa opowieść: o Was – Parze Młodej, rodzicach, gościach, o wyjątkowym dniu uroczystości ślubnej. Reportaż ślubny to także wachlarz emocji począwszy od zdenerwowania, przez łzy, radość i ekscytację, po niebywałą radość.

Od lat fotografuję poczynania aktorów, tancerzy, muzyków – bardzo wymagający i jakże piękny rodzaj fotografii. Właśnie tam nauczyłem się jak wyczuć i pokazać wyjątkowy moment, któremu towarzyszą emocje, ruch, dynamika, gra świateł i cieni. Każdy reportaż tworzę przy pomocy minimum dwóch aparatów i zestawu obiektywów z profesjonalnej linii marki Nikon. Starannie wybrane zdjęcia poddaję autorskiej obróbce wykorzystując swój warsztat i doświadczenie. Posiadam legitymację uprawniającą mnie do fotografowania uroczystości liturgicznych. Szanując rangę uroczystości jak i jej uczestników pojawiam się ubrany stosownie do wydarzenia.

Odczuwam potrzebę stałego rozwoju przez co regularnie uczestniczę w profesjonalnych szkoleniach fotograficznych (Akademia ślubna Nikona, warsztaty z warsztatu Adama Trzcionki, World Wide Wedding Masterclass czy też warsztaty ślubne podczas Focus On Imaging w Anglii).

Moje reportaże ślubne powstają w całej Polsce, fotografuję także za granicą. Scenerią sesji ślubnych były już: polski „Hogwart”- pałac w Mosznej na południu Polski, nadbałtyckie plaże czy mazurskie krystaliczne jeziora. Nowożeńcy uwiecznieni zostali także na moście Karola w romantycznej Pradze. Patrząc sobie głęboko w oczy, wypowiadając życzenie, wrzucali monety do fontanny Di Trevi w Rzymie. Zachwycali się pięknem i tradycją hiszpańskiego Benidormu. Spacerowali pełni zachwytu na tle historycznych mostów w Budapeszcie.

Serdecznie zapraszam do spotkania, rozmowy o Was i o Waszych zdjęciach. Będzie też okazja do zobaczenia kilku albumów i reportaży w nich ukazanych.

Sebastian Góra